Powitanie

Witam i przedstawiam mojego bloga, adresowanego głównie do rodziców. Kieruję go zarówno do tych, którzy już nimi są, jak i  tych, którzy  dopiero zamierzają być. Do rodziców dzieci zdrowych, ale także do tych, którzy mają dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami, w szczególności z  autyzmem. Zapraszam również nauczycieli, pedagogów, terapeutów, jednym słowem wszystkich tych, którym bliskie są sprawy związane z szeroko rozumianym rozwojem dzieci.

Dlaczego „OHANA”?

OHANA – to w kulturze hawajskiej rodzina. I chociaż jest to słowo obcojęzyczne, dla mnie brzmi jak najpiękniejsza melodia. Tak to czasami już jest, że nie wiadomo z jakiego powodu coś do nas przemawia i czujemy się jakbyśmy byli z tym związani od zawsze. Tak było z OHANĄ i ze mną. Od początku słowo to zauroczyło mnie, a jego ciepłe brzmienie sprawiło, że nie zastanawiając się długo zdecydowałam, że będzie to nazwa mojego Centrum Coachingu Rodzinnego i bloga przy okazji również.

Skąd pomysł?

O założeniu bloga poświęconego kreatywnemu wychowaniu i nauczaniu myślałam od dawna. Pracuję z dziećmi już od wielu lat. Tak naprawdę to nauczycielstwo wybrało mnie, dzisiaj mogę powiedzieć – na całe szczęście. Dzięki temu, że tak a nie inaczej potoczyły się moje losy mogę wykonywać zawód, który jest jednocześnie moją pasją.  Chciałabym swoją wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami  podzielić się z innymi. Pragnę, aby mój blog stał się miejscem spotkań wszystkich tych, którzy podobnie jak ja są otwarci na nowe rozwiązania i ukierunkowani zarówno na rozwój własny, jak i swoich podopiecznych.

O czym to będzie?

Na pewno będzie o wychowaniu i nauczaniu, czasami ze szczyptą humoru, a niekiedy z nutką zadumy. Trochę o problemach, z którymi stykamy się zarówno ja jak i Ty, ale jeszcze więcej o rozwiązaniach. Będą próby odpowiedzi na ważne, chociaż nie zawsze proste pytanie, a także relacje z małych, codziennych, ale jakże wiele wnoszące do całości obrazu, sukcesów.

A co jeszcze…..?  Czas pokaże:)

Pozdrawiam wszystkich, którzy zechcą się tu ze mną spotykać

Małgorzata Gizak